AKO NA IMUNITU

Pri interakcii s inými ľuďmi v práci, posilňovni alebo pri cestovaní sme vystavení ich baktériám. V každodennom živote zároveň zažívame aj fyzický a psychologický stres. Všetky tieto faktory ovplyvňujú náš imunitný systém, fyzické zdravie a celkovú pohodu.

Prednáška Prof. Paul Claytona o 1-3,1-6 beta glukáne - najsilnejšej zbrani proti infekciám a vírusom, teda aj proti COVID-19

Prípravok Protect je určený pre samostatnú starostlivosť o vaše zdravie. Je to prírodný doplnok obsahujúci zložky, ktoré vás chránia tým, že posilňujú imunitu, aby ste sa vždy cítili dobre. Protect obsahuje unikátny a účinný vegánsky vitamín D3, ktorý zaisťuje optimálnu vrodenú a získanú imunitu, ako aj špecializované a štandardizované betaglukány 1,3/1,6, derivované z pekárenských kvasníc. Protect má najlepší účinok pri dennom užívaní, pretože dôležité vrodené bunky imunitného systému sa obnovujú každé 1 - 2 dni a na to, aby účinne fungovali, potrebujú tzv. "priming". Viaceré klinické štúdie preukázali účinnosť použitých zložiek, ktoré sú prírodné, vegánske, bez obsahu lepku a nie sú geneticky modifikované.

BETAGLUKÁNY 1-3,1-6

Betaglukány 1-3,1-6 v prípravku Protect sú špecializovanou a štandardizovanou formou betaglukánov derivovaných z patentovaného kmeňa pekárenských kvasníc. Betaglukány 1-3,1-6 spôsobujú "priming" vrodených imunitných buniek, čo im umožňuje účinnejšie reagovať Betaglukány 1-3,1-6 sa prirodzene nachádzajú v potravinách, ako sú pekárenské kvasnice, huby shitake a niektoré obilné zrná, ale majú rozdielne štruktúry a v štúdiách vykazovali len polovičnú účinnosť. Kvasnicové betaglukány 1-3,1-6 sa líšia od betaglukánov 1-3,1-4 v ovse (používané v prípravku Zinobiotic), a majú v tele odlišné funkcie. Wellmunes betaglukány 1-3,1-6 sú výsledkom dlhoročného výskumu, v rámci ktorého sa viac ako 260 miliónov eur investovalo do predklinických a klinických štúdií prebiehajúcich v popredných univerzitných a vládnych inštitúciách. Weilmune" je chránený viac ako 40 patentmi a dokumentovaný v 13 klinických štúdiách, ktoré dokladajú jeho bezpečnosť a účinnosť.

 

NAŠE DVA IMUNITNÉ SYSTÉMY

Každý človek má dva imunitné systémy: vrodený a získaný. Vo väčšine prípadov je vrodený imunitný systém dôležitejší pri ochrane pred infekciami. Je tvorený špecializovanými bunkami a enzýmami, ktoré sú vždy prítomné a pripravené na boj proti mikróbom v mieste infekcie, akonáhle sa takáto hrozba objaví.  Získaný imunitný systém si dokáže zapamätať špecifické patogény a poskytnúť tak dlhodobú obranu a ochranu pred opakovanými infekciami. Vitamín D je rozhodujúci pre aktiváciu všetkých imunitných obranných systémov v tele a bez dostatočného príjmu tohto vitamínu je imunitný systém menej schopný bojovať proti infekciám.

VITAMÍN D

Najdôležitejšou formou vitamínu D pre vaše zdravie je vitamín D3 (cholekalciferol). D3 sa vytvára v koži, keď je vystavená dostatku slnečného svetla, ale vyskytuje sa aj v potravinách, ako sú mastné ryby, krevety, vajcia a hovädzia pečeň. V severných častiach sveta je menej slnečného žiarenia, a preto koža nevytvára dostatok vitamínu D3. Toto je dôvod, prečo má toľko ľudí nízku hladinu vitamínu D. Existuje len jeden vegánsky zdroj vitamínu D3, a to lišajník. Vegánsky vitamín D3 v prípravku Protect pochádza z ekologicky pestovaných lišajníkov. Náš vitamín D3 je certifikovaný vegánsky vitamín a nie je geneticky modifikovaný. Vitamín D2 (ergokalciferol) sa komerčne získava z rastlín, akými sú huby a sója. Samotný vitamín D2 nestačí, kvôli čomu vegetariáni často mávajú nedostatok vitamínu D. Vitamín D3 je lepší ako D2, čo sa týka zvyšovania a udržovania hladiny vitamínu vo vašom tele, také si vyberte doplnok, ktorý obsahuje vitamín D3.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY OHĽADOM PRÍPRAVKU PROTECT

Kedy by som mal/-a užívať Protect?

Aby mal prípravok Protect priaznivé účinky na imunitný systém, mali by ste ho užívať denne. Priemerná dĺžka života vrodenej imunitnej bunky je približne 24 - 36 hodín, preto je dôležité, aby ste Protect užívali neustále a posilnili tak nové imunitné bunky, ktoré telo neustále vytvára.

Nachádzajú sa betaglukány v bežnej strave?

Betaglukány 1,3/1,6 sa v strave nachádzajú, ale majú rozdielne štruktúry a v klinických štúdiách vykazovali len polovičnú účinnosť

Kto by prípravok Protect nemal užívať?

Každý, kto podstúpil transplantáciu orgánu, by mal byť opatrný. Ide o teoreticky rizikovú skupinu ľudí, aj keď predklinické testy nezistili žiadne problémy.

Má prípravok Protect nejaké vedľajšie účinky? Nie.