Ako na zápal

ČO BY STE SPRAVILI KEBY STE VEDELI?

Predstavte si...

Čo by pre vás znamenalo, keby ste sa mohli vykašľať na všetky lieky na liečenie súčasných civilizačných ochorení.
Čo by ste urobili, keby ste sa dozvedeli, že vedci pracujúci v laboratóriách a nemocniciach vytvorili nový liečebný model, ktorý má násobne väčší efekt na SKUTEČNÉ VÝSLEDKY?
Ako by sa váš život zmenil, keby ste získali informácie, že tento model nie je závislý na liekoch, že využíva jednoduché nutričné nástroje za účelom zníženia výskytu chorôb a podpory schopnosti tela samo sa liečiť (samoliečba)?

Jasné, poviete si: "NEPREHÁŇAJ, ZDENKO!!! Toto nie je možné..."

Rozumiem vám. Veľa ľudí zavrie túto stránku, mysliac si, že dáva príliš "veľké sľuby", ale...

Čo keby som vám povedal....

Farmaceutický prístup, hoci je často účinný pri potláčaní príznakov ochorenia, zlyhal, pretože nedokázal zabrániť nepredstaviteľnému nárastu degeneratívnych ochorení ?

Mimochodom, je v poriadku, ak ste teraz na pochybách. Všetko, čo poviem, vám ukážem na konkrétnych číslach a príkladoch z praxe.

Existuje JEDNODUCHÉ TAJOMSTVO, ktoré zabezpečí, že sa nám všetky neprenosné ochorenia, ako sú srdcové choroby, diabetes, rakovina, demencia, osteoporóza a artritída, poruchy imunitného systému - alergie a auto imunitné ochorenia, neurovývinové poruchy a duševné ochorenia - depresie a úzkostné stavy (tiež známe ako civilizačné choroby) zoširoka vyhnú. Vážne. Ľudia obvykle toto TAJOMSTVO prehliadajú, pretože nie je tak "COOL" a nie je o ňom toľko počuť v médiách.

Otázka znie:

"Chcete robiť to, čo robia všetci, ALEBO sa chcete vymenovaným ochoreniam oblúkom vyhnúť?"

Ako už asi viete, a potvrdzujú to mnohé výskumy až 90% civilizačných ochorení je spôsobené životným štýlom a stravovacími návykmi, ktorých sa dá do značnej miery vyvarovať. Chcete poznať výsledky dlhoročných výskumov v tejto oblasti?

Zapamätajte si:

Naša strava degenerovala - Neprenosné choroby sú stále bežnejšie - Naša strava neobsahuje vyvážený pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín - Nekonzumujeme dostatok ovocia a zeleniny - Nevaríme protizápalovo - Nadváha je nebezpečná - Nemali by sme fajčiť

SPRÁVNE STRAVOVANIE, ŠPORTOVANIE, NEFAJČENIE - SÚ JEDINÁ VEC, KTORÁ VÁM ZABEZPEČÍ ZDRAVIE!!!

JE TO PRAVDA? A stačí to?

Nemáte čas stále sa zaoberať správnou stravou a športovaním? Dobrá správa je, že nie ste výnimkou.

Z praxe vyplýva, že až 95% ľudí nevenuje svojmu stravovaniu dostatočnú pozornosť. Dokonca ani vtedy, keď sa začnú prejavovať prvé symptómy choroby.

Skúšať nové veci, ktoré sme videli v reklame, je oveľa viac vzrušujúce, ako premýšľať nad tým, či to, čo jeme je správne, či nám to, čo konzumujeme dodáva potrebné stavebné prvky pre obnovu našich buniek.

Jeme preto, že sme hladní?   

Alebo jeme preto, že nás to naučili rodičia? Ako to je? Dávame do svojho tráviaceho ústrojenstva to, čo je treba pri tvorbe a obnove buniek ako základných stavebných prvkov našich orgánov, alebo tam nahádžeme všetko, čo príde, hlavne, že nám to chutí?

Poviem vám v čom spočíva to tajomstvo.

Predstavte si, že staviate dom!

Každá vaša bunka, keď vzniká, keď sa obnovuje, potrebuje pre svoj zdravý vznik a vývoj potrebné stavebné prvky, teda živiny, ktoré si telo nevie samo vytvoriť a preto ich potrebuje dodať.

Je to ako keď staviate dom a jednotlivé tehly spájate maltou. Malta potrebuje, aby dobre držala ingrediencie, teda piesok, cement, vodu, vápno a čo nikoho neprekvapí musia byť tieto materiály dodávané v určitom správnom pomere.

Čo myslíte ako to funguje v ľudkom tele?

To už mnohých prekvapí, ale pravdou je, že úplne rovnako.

Vedci už dávno zistili, že každá naša bunka potrebuje pre svoj vývoj esenciálne kyseliny, omega 3 ( nachádzajú sa v rybom tuku) a omega 6 (nachádzjú sa v rastlinných olejoch), a čítate správne. Musia byť ako v malte piesok a cement v určitom pomere, aby to bolo správne. Dokonca vieme v akom pomere a to: 1:1, teda jedna ku jednej.

K rybiemu tuku patria nevyhnutne polyfenoly, antioxidanty, ktoré ochrania rybí tuk pred reakciou s kyslíkom, aby sa neskazil, a mohol sa do vznikajúcej bunky správne zabudovať.

Vedeli ste to?

Ale, nemajte z toho mindrák. Väčšina obyvateľov o tom nemá ani potuchy. Takže nie ste v tom sami.

Tieto choroby (srdcové choroby, diabetes, rakovina, demencia, osteoporóza a artritída, demencia) nemajú nič spoločné s vlastným starnutím, ktoré je nevyhnutné. Naopak sú vyvolávané chronickým zápalom, teda ochorením, ktoré už nevyhnutné nie je.

V skutočnosti sa mu dá predchádzať a relatívne ľahko ho liečiť.

Tento poznatok priviedol vedcov k novej zjednocujúcej teórii choroby. Teórii, ktorá nepreferuje toxické látky [lieky] a zameriava sa na potraviny - potraviny, ktoré jeme.

Je až prekvapivo jednoduchá.

Súčasťou veľkej zjednocujúcej teórie choroby je päť základných elementov, z ktorých väčšina je široko uznávaná.

1. "Civilizačné choroby" sú do značnej miery ovplyvnené životným štýlom a nutričnými faktormi.

2. Väčšina týchto chorôb má spoločný základ - chronický zápal, teda proces, ktorý poškodzuje a ničí zdravé tkanivá v každom orgáne, ktorý postihne.

3. Tri z kľúčových protizápalových látok v našej strave sú: omega-3 mastné kyseliny, ktoré sa vyskytujú predovšetkým v tučných rybách, polyfenoly cenné živiny vyskytujúce sa v ovocí, olivách, orechoch, zelenine a korení a 1-3, 1-6 beta glukány prítomné v kvasinkách a hubách.

4. Štúdia vývoja stravovania (pozorujúca zmeny v našej strave v priebehu času) odhalila, že hladina každej z týchto protizápalových živín dosiahla minimum. Kritický pomer omega-3 a omega-6 mastných kyselín v našej strave sa znížil o viac ako 90 %, náš príjem polyfenolov sa znížil zhruba o rovnakú mieru, a hladina 1-3, 1-6 beta glukánov v našej strave sa drvivo prepadla.

AKÉ JE TEDA TO TAJOMSTVO ZACHOVANIA ZDRAVIA A ODDIALENIA PREDČASNÉHO STARNUTIA?

    5. Hneď ako sa protizápalové omega-3 mastné kyseliny, polyfenoly a 1-3, 1-6 beta glukány vrátia späť do našej stravy a prozápalové potraviny budú odstránené, výskyt týchto ochorení (u zvierat aj u ľudí) klesne až o 90 %. Staneme sa takmer imúnnymi voči degeneratívnym ochoreniam a oveľa odolnejšími voči infekciám a alergiám. Keď sa tak stane, naša šanca na úspešné starnutie neuveriteľne vzrastie.

- Čo sa vlastne stalo? Prečo došlo k tejto zmene?
- Všetky tri protizápalové látky boli z nášho jedálnička účinne odstránené
- Výskyt ochorení spôsobených zápalom sa zvýšil
- Súčasne sa hladina prozápalových látok v našej strave zvýšila v dôsledku zmien v spôsobe spracovania potravín.

Ak chcete zlepšiť svoje šance na dlhý a zdravý život, mali by ste urobiť určité jednoduché zmeny.

Vláda nám odporúča:

jesť viac ovocia a zeleniny - jesť viac olejnatých rýb - znížiť množstvo vyprážaných a grilovaných pokrmov - menej soliť - športovať - znížiť spotrebu alkoholu - prestať fajčiť.

Ale to všetko je len prvý krok.

VAROVANIE: Je to ako mágia!

Ak chcete dosiahnuť dlhodobejšie lepšie výsledky, mali by ste užívať dva základné protizápalové doplnky. Prvým z nich je kombinácia rybieho oleja a polyfenolov a druhým sú látky obsahujúce beta glukány. Týmto požiadavkám najviac vyhovuje Balance Oil od firmy Zinzino:

Chcete nás kontaktovať?

Chcete nás kontaktovať?

A teraz ešte k tým sľubovaným číslam.

Na kardiovaskulárne ochorenia KVO zomrie ročne odhadom 17 miliónov ľudí na svete, čo predstavuje 31% všetkých úmrtí vôbec a zaraďuje tieto choroby na 1. miesto v úmrtnosti. Na túto chorobu zomrie viac ľudí, ako na všetky ostatné dohromady. Zdroj WHO, 2016

Počet ľudí s diabetom sa zvýšil zo 108 miliónov v roku 1980 na 422 miliónov v roku 2014.
Diabetes je hlavnou príčinou slepoty, zlyhania obličiek, srdcových infarktov, cievnej mozgovej príhody a amputácie dolných končatín. Zdroj WHO 2016

Rakovina je druhou najčastejšou príčinou úmrtí na celom svete a bola zodpovedná za takmer 9 miliónov úmrtí v roku 2015. Ekonomické dopady rakoviny sú závažné. V roku 2010 boli odhadnuté na cca 1,6 miliardy amerických dolárov. Zdroj WHO 2017

Alzheimerovou chorobou alebo chorobami spojenými s demenciou trpí na svete takmer 44 miliónov ľudí. Každý rok pribudne 9,9 milióna nových ochorení tohoto typu. Dnes sa táto porucha už bežne diagnostikuje u pacientov mladších ako 50 rokov.                                      Zdroj: Alzheimer Association

Medzi rokmi 2013 a 2015 bolo niektorou z foriem artritídy, či iného zápalového ochorenia ovplyvňujúceho kĺby v USA diagnostikovaných okolo 54 milióna pacientov. Odhad je, že v roku 2040 bude takýchto pacientov v USA viac ako 78 miliónov. Zdroj: www.cdc.gov